המדריך לבני משפחה מטפלים

שאלות ותשובות מרכזיות

קהילה

קהילת און ליין תומכת

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תוכן עניינים

מקום
העבודה

חשוב היה לי לחלוק ולספר בעבודה. אנחנו הצד התומך אבל אנחנו גם הצד הסופג. ברגע שסיפרתי הרגשתי הקלה, חזית אחת פחות להתמודד איתה."

חלקכם אנשים עובדים. בלי שביקשתם זאת הפכתם למטפלים במשרה תובענית, מלאה או חלקית. יש לכך השפעה מוכחת על איכות החיים שלכם, על הבריאות הנפשית והגופנית שלכם ועל תפקודכם במקום העבודה.

למעשה, ייתכן שאתם מנסים לאחוז בשתי המשרות: לתת את הטיפול הטוב ביותר לאדם הקרוב מצד אחד ולמלא את תפקידכם כעובדים מהצד האחר. למרבה הצער, ברוב המקרים זה לא מתאפשר. שילוב העבודה עם משרת הטיפול מוביל בין השאר לירידה בפרודוקטיביות, להיעדרויות, לעזיבה חלקית או מלאה של מקום העבודה ולעיתים אף לפרישה ממעגל העבודה.

ייתכן שתרגישו מבולבלים ומוצפים לנוכח השינויים. ברצוננו להציע שתעצרו רגע, תבחנו את מצבכם, תסתכלו קדימה ותנסו לצפות מה המשימות העומדות לפניכם, הן בעבודה והן בטיפול ביקירכם בטווח הקצר. אנו מעודדים אתכם לשתף את המנהל הישיר שלכם, את מנהל משאבי האנוש וקולגות קרובים בסיטואציה המורכבת שבה אתם נמצאים. בדקו מה הזכויות המגיעות לכם על פי חוק ואם יש עבורכם הטבות ייחודיות במקום העבודה. כדאי להסביר למנהל את המצב של האדם הקרוב אליכם, הסבירו מה נדרש מכם.

בדקו עם העמיתים שלכם אם יוכלו לקחת אחריות באופן זמני על חלק מהמשימות שלכם בעבודה ובעת היעדרות פתאומית. הם יוכלו להיכנס במקומכם לפעולה בעוד שאתם תמשיכו לבצע את שמוטל עליכם נקיים מאשמה.

הקפידו להודות מדי פעם על התמיכה והעזרה.